O klubu

Vuk Danilović

Na bazenu Klisa u Novom Sadu je od 24. do 26. februara 2012. godine održano "Prvenstvo Srbije za kadete, omladince i apsolutno 2012". Na prvenstvu su učestvovala 33 kluba i ukupno 332 takmičara.

Plivački klub "Partizan" je na ovom prvenstvu učestvovao sa 37 takmičara, od čega 24 plivača i 13 plivačica.

Sa ponosom Vas obaveštavamo da smo oborili dva državna rekorda u disciplinama 4x100m slobodno dečaci i 400x200m slobodno dečaci u juniorskoj konkurenciji. Takođe, Plivački klub "Partizan" osvojio je ukupno prvo mesto sa 85 medalja.

Takmičari koji su predstavljali Plivački klub "Partizan" na ovom prvenstvu, po kategorijama su:

KADETI


  • ANTONIJEVIĆ VLADIMIR, 1996. godište
  • KONICK ALEXANDER BELA, 1997. godište
  • KOSTIĆ NIKOLA, 1996. godište
  • LAKOVIĆ PAVLE, 1996. godište
  • LAZIĆ MARKO, 1996. godište
  • MITROVIĆ NIKOLA, 1997. godište
  • PEJOVIĆ PAVLE, 1996. godište
  • STAMENKOVIĆ MILOŠ, 1996. godište
  • TATIĆ MILOŠ, 1996. godište
  • ALL DIMMON ARIANNA, 1996. godište
  • DASKALOVIĆ TEODORA, 1997. godište
  • DENIĆ LUNA, 1997. godište
  • IVIĆ TEODORA, 1996. godište
  • JOVANOVIĆ NINA, 1997. godište
  • NEDIĆ MARIJA, 1996. godište

U ovoj kategoriji osvojeno je treće mesto sa ukupno osvojeno 17 medalja. Medalje su osvojili:

1. KOSTIĆ NIKOLA
  • zlatna medalja na 400m slobodno (4:11.59 – 604 bodova)
  • bronzana medalja na 100m delfin (59.74 – 534 bodova)
  • zlatna medalja na 800m slobodno (8:45.57 – 600 bodova)
  • zlatna medalja na 200m delfin (2:14.35 – 535 bodova)
  • zlatna medalja na 1500m slobodno (16:45.06 – 605 bodova)

2. LAZIĆ MARKO
  • bronzana medalja na 50m delfin (27.20 – 514 bodova)

3. PEJOVIĆ PAVLE
  • bronzana medalja na 50m leđno (29.08 – 470 bodova)
  • srebrna medalja na 50 delfin (26.85 – 535 bodova)
  • srebrna medalja na 100m delfin (59.52 – 540 bodova)

4. DENIĆ LUNA
  • srebrna medalja na 1500m slobodno (19:40.04 – 487 bodova)

5. IVIĆ TEODORA
  • srebrna medalja na 800m slobodno (10:01.43 – 522 bodova)

6. JOVANOVIĆ NINA
  • srebrna medalja na 400m slobodno (4:47.89 – 543 bodova)
  • zlatna medalja na 800m slobodno (9:57.79 - 532 bodova)

ŠTAFETE

  • bronzana medalja 4x100m slobodno žene
    Sastav: Jovanović, Denić, Daskalović, Ivić (4:34.81 - 434 bodova)
  • srebrna medalja 4x100m mešovito dečaci
    Sastav: Pejović, Lazić, Kostić, Laković (4:07.92 – 518 bodova)
  • bronzana medalja 4x100m mešovito žene
    Sastav: Ivić, Denić, All Dimmon, Jovanović (5:05.33 – 416 bodova)

JUNIORI


  1. DENIĆ STRAHINJA, 1995. godište
  2. ĐORĐEVIĆ DEJAN, godište
  3. IVIĆ BOŽO, 1994. godište
  4. KURIJA LAZAR, 1995. godište
  5. MIJATOVIĆ IGOR, 1994. godište
  6. MILOŠEVIĆ MARKO, 1995. godište
  7. PEJOVIĆ IVO, 1994. godište
  8. RACE BOŽIDAR, 1995. godište
  9. VICKOVIĆ FILIP, 1994. godište
  10. ZLATIĆ LAZAR, 1994. godište
  11. FOTIĆ JELISAVETA, 1995. godište
  12. GRBIĆ MILICA, 1995. godište
  13. IVANOVIĆ DRAGANA, 1995. godište
  14. PAVIĆ KATARINA, 1995. godište

U ovoj kategoriji PK "Partizan" je osvojio prvo mesto sa ukupno 29 medalja:

1. MIJATOVIĆ IGOR
  • zlatna medalja na 400m slobodno (3:58.31 – 711 bodova)
  • zlatna medalja na 800m slobodno (8:28.43 – 663 bodova)
  • zlatna medalja na 1500m slobodno (16:26.05 - 640 bodova)
  • srebrna medalja na 200m slobodno (1:54.90 – 646 bodova)

2. PEJOVIĆ IVO
  • srebrna medalja na 400m slobodno (3:59.24 – 703 bodova)
  • srebrna medalja na 100m slobodno (52.14 – 640 bodova)
  • zlatna medalja na 200m slobodno (1:53.48 – 671 bodova)

3. VICKOVIĆ FILIP
  • bronzana medalja na 100m delfin (58.35 – 573 bodova)
  • bronzana medalja na 100m slobodno (52.45 – 629 bodova)
  • srebrna medalja na 50m delfin (25.86 – 599 bodova)

4. ZLATIĆ LAZAR
  • zlatna medalja na 100m leđno (56.55 – 648 bodova)
  • srebrna medalja na 400m mešovito (4:32.08 – 663 bodova)
  • zlatna medalja na 200m leđno (2:01.34 – 668 bodova)
  • srebrna medalja na 200m mešovito (2:06.03 - 693 bodova)
  • zlatna medalja na 50m leđno (26.61 – 613 bodova)
  • bronzana medalja na 200m slobodno (1:55.32 – 639 bodova)

5. FOTIĆ JELISAVETA
  • bronzana medalja na 50m delfin (33.55 – 383 bodova)

6. GRBIĆ MILICA
  • bronzana medalja na 200m prsno (2:52.80 – 472 bodova)
  • bronzana medalja na 100m mešovito (1:14.03 – 474 bodova)

7. IVANOVIĆ DRAGANA
  • zlatna medalja na 100m prsno (1:15.06 – 582 bodova)
  • zlatna medalja na 400m mešovito (5:01.71 – 647 bodova)
  • zlatna medalja na 200m prsno (2:38.81 – 608 bodova)
  • zlatna medalja na 200m mešovito (2:22.65 – 666 bodova)
  • zlatna medalja na 50m prsno (34.92 – 560 bodova)
  • srebrna medalja na 100m mešovito (1:07.05 – 638 bodova)

8. PAVIĆ KATARINA
  • bronzana medalja na 200m leđno (2:32.36 – 490 bodova)
  • srebrna medalja an 50m leđno (32.23 – 507 bodova)

ŠTAFETE

  • zlatna medalja 4x100m slobodno dečaci
    Sastav: Vicković, Mijatović, Zlatić, Pejović (3:33.96 - 628 bodova)
  • srebrna medalja 4x200m slobodno dečaci
    Sastav: Pejović I., Đorđević, Zlatić, Mijatović (7:55.29)

APSOLUTNI


  1. ČAVIĆ MILORAD, 1984. godište
  2. AŠĆERIĆ RADOMIR, 1993. godište
  3. DRAGIŠIĆ PAVLE, 1993. godište
  4. SAVIN ALEKSANDAR, 1993. godište
  5. MIJATOVIĆ IGOR, 1994. godište
  6. KOSTIĆ NIKOLA, 1996. godište
  7. PEJOVIĆ IVO, 1994. godište
  8. MILOŠEVIĆ VANJA, 1998. godište
  9. PETROVIĆ ANĐELKA, 1992. godište

U ovoj kategoriji osvojeno je prvo mesto po broju osvojenih medalja, ukupno je osvojeno 29 medalja, koje su osvojili:

1. MIJATOVIĆ IGOR
  • zlatna medalja na 1500m slobodno (16:26.05 - 640 bodova)
  • zlatna medalja na 800m slobodno (8:28.43 – 663 bodova)
  • srebrna medalja na 400m slobodno (3:58.31 – 711 bodova)

2. KOSTIĆ NIKOLA
  • bronzana medalja na 1500m slobodno (16:45.06 – 605 bodova)
  • bronzana medalja na 800m slobodno (8:45.57 – 600 bodova)

3. PEJOVIĆ IVO
  • bronzana medalja na 400m slobodno (3:59.24 – 703 bodova)

4. MILOŠEVIĆ VANJA
  • srebrna medalja na 200m mešovito (2:27.32 – 605 bodova)

5. PETROVIĆ ANĐELKA
  • srebrna medalja na 100m leđno (1:05.37 – 603 bodova)
  • zlatna medalja na 100m slobodno (57.01 – 716 bodova)
  • srebrna medalja na 200m slobodno (2:02.76 – 742 bodova)

ŠTAFETE

  • srebrna medalja 4x100m mešovito dečaci
    Sastav: Zlatić, Milošević, Čavić, Pejović I. (3:47.32 672 bodova)
  • srebrna medalja 4x200m slobodno dečaci
    Sastav: Pejović I., Đorđević, Zlatić, Mijatović (7:44.03 – 695 bodova)
  • srebrna medalja 4x200m slobodno žene
    Sastav: Petrović, Jovanović, Ivanović, Milošević (8:55.01 – 631 bodova)
  • srebrna medalja 4x100m slobodno žene
    Sastav: Petrović, Jovanović, Ivanović, Milošević (4:08.08 – 591 bodova)
  • srebrna medalja 4x100m mešovito žene
    Sastav: Petrović, Ivanović, Milošević, Jovanović (4:33.23 – 580 bodova)
  • Dunav osiguranje
  • EPS - Elektroprivreda Srbije
  • MTS